چکاپ سرطان

چکاپ سرطان

سرطان (cancer) یک اصطلاح پزشکی شایع است که مجموعه گسترده ای از بیماری های را شامل می شود. این بیماری عبارتست از رشد بی رویه سلول های بدخیم، که این سلول ها به سرعت رشد نموده و باعث از بین رفتن بافت ها و سلول های سالم بدن شده و به تدریج همه نقاط بدن را درگیر می نماید.

چکاپ-سرطان

بیماری سرطان از دلایل شایع مرگ و میر به شمار می رود، بهبودی از بین بیماری بسته به زمان تشخیص و نحوه درمان می باشد. شایان ذکر است که هر قدر این بیماری زودتر تشخیص داده شود، شیوه ی درمان گسترده تر و کارآ تر خواهد بود. همچنین با تشخیص زود هنگام این بیماری می توان از گسترش سلول های سرطانی به سایر نقاط بدن جلوگیری نمود. توصيه می شود كه افراد از سن 40 سالگی به بالا لازم است هر دو سال آزمایش چکاب انجام دهند. گرچه آزمایش چکاب برای خانم ها و آقایان متفاوت است اما آزمایش های مشترکی برای دو جنس وجود دارد. برخی از شایع ترین چکاپ ها عبارتند از:

  • آزمایش سرطان معده: ممکن است اشخاصی که کمتر پروتئین مصرف می کنند یا در خانواده سابقه ابتلا به این بیماری را داشته باشند، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار بگیرند.
  • آزمایش سرطان مثانه: یکی از شایع ترین سرطان های دنیا است که ممکن است در آقایان بیشتر از خانم ها اتفاق بیفتد.
  • آزمایش سرطان ریه: چهارمین سرطان شایع در دنیا سرطان ریه است که به دلیل مصرف دخانیات یا سابقه ژنتیکی یا… بوجود می آید. خس خس سینه ، سرفه های طولانی و مزمن و… از علامت ابتلا به این بیماری می باشند.

برخی از چکاب های زنانه که لازم است بعد از 40 سالگی یا در صورت مشاهده علائم سرطان انجام دهند عبارتند از:

  • ماموگرافی: یکی از باورهای اشتباه و رایج میان مردم این است که فقط زنان به سرطان سینه مبتلا می شوند در صورتیکه آقایان هم به سرطان سینه مبتلا می شوند اما در صد آنها کمتر می باشد. زیرا در بانوان عوامل زمینه ساز بیشتری وجود دارد. هیچ گاه زنان بالای 35 سال منتظر پیدایش علائم سرطان نباشند بلکه باید قبل از پیدایش هرگونه عارضه ای به پزشک مراجعه نمایند.
  • پاپ اسمیر: پاپ اسمیر عبارتست از برداشتن نمونه های سلولی از قسمت گردن رحم است. در این آزمایش علائم پیش سرطانی و یا تومور های مخفی و کوچک در زنان شناسایی می شود، که ممکن است این علائم به سرطان رحم یا سرطان گردن رحم منجر شود.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

انواع سرطان

تشخیص سرطان

درمان سرطان

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

info@arvin-center.com پیج اینستاگرام کانال تلگرام

پاسخ

Call Now Button