پرتو درمانی

پرتو درمانی

پرتو درمانی یا رادیوتراپی استفاده از پرتو ها برای از بین بردن توده یا تومور یا پاکسازی آن ها طوری که کمترین آسیب به بافت های سالم اطراف برسد می گویند.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

پرتو درمانی در کدام مرحله از درمان انجام می شود؟

بستگی به صلاحدید متخصص رادیوانکولوژی دارد پزشک وضعیت بالینی را بررسی می کند و بر اساس نیاز  قبل از عمل برای کوچک کردن حجم تومور ، بعد از عمل برای پاکسازی و از بین بردن بقایای تومور ویا به تنهایی تجویز می کند .

پرتو درمانی

پرتو درمانی

مراحل درمان پرتودرمانی

  • مرحله نخست این است که پرونده دست فیزیسیست می رود و طرح درمان را بررسی می کند.بعد از اینکه طرح درمان مشخص شد و پزشک تائید کرد درمان شروع می شود .
  • بیمار به اتاق درمان می رود جایی که دستگاه پرتو درمانی در آن قرار دارد.کارشناسان رادیوتراپی به شما کمک می کنند تا به حالت مناسب روی تخت دراز بکشید و به کمک فیکساتور ترموپلاستیک قسمتی که قرار است تحت اشعه قرار بگیرد ثابت و بی حرکت می کنند.
بیش تر بخوانید
سرطان کلیه

آیا پرتو درمانی درد دارد ؟

به هیچ عنوان رادیوتراپی درد ندارد زیرا به هیچ عنوان با بدن ارتباطی برقرار نمی کند و اشعه ای که از آن خارج می شود را نه می بینیم و نه حس می کنیم .فیکساتورهای ترموپلاستیک هم منحصر به فرد هستند و دقیقاً اندازه ی خود بیمار و طوری که هنگام استفاده احساس راحتی کنید ساخته می شوند.

علامت گذاری بر روی پوست برای چه منظوری انجام می شود؟

برای تعیین نحوه و محل درمان تعیین شده روی پوست با ماژیک و برچسب های مخصوص علامت گذاری می شود وممکن است روی پوست به صورت سطحی خالکوبی کنند همه ی این کارهای برای دقت درمان است و نباید این علائم را دستکاری یا جابه جا و یا حتی پررنگ کنیم .در صورت کمرنگ و پاک شدن باید به پزشک متخصص مربوطه مراجعه کنید تا با خواندن پرونده علامت گذاری را مجدد انجام دهد .

چند بار برای درمان باید مراجعه کنیم؟

معمولاً درمان 5 جلسه در هفته می باشد. در ساعتی که توسط مرکز درمان سرطان برای شما مشخص می شود باید مراجعه کنید اگر بیشتر از این به درمان نیاز داشته باشید پزشک به شما می گوید.

هر جلسه پرتو درمانی چقدر زمان می برد؟

جلسه ی اول بین 15 تا 30 دقیقه است اما مدت پرتو درمانی چند دقیقه تا چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد و در این مدت اصلاً نباید تکان بخورید حتی نباید عضلات را شل یا سفت کنید یا نفس عمیق بکشید که باعث حرکت اندام ها شود.

آیا فقط یک مدل پرتو درمانی وجود دارد ؟

پرتو درمانی داخلی و خارجی وجود دارد که خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین با بهترین دستگاه ها و جدیدترین دستگاه های پرتو درمانی آماده خدمت به شما عزیزان می باشد.

بیش تر بخوانید
تاثیر تغذیه در سرطانی شدن

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

تشخیص سرطان

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

پاسخ

چهار − یک =

تماس با کلینیک آروین