چرا سلول سرطانی می شود ؟

چرا سلول سرطانی می شود ؟

در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه ی تشکیل شدن تومور و این که چرا سلول سرطانی می شود به صورت کامل صحبت کنیم.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

عملکرد سلول های طبیعی چگونه است ؟

بدن انسان بیش از پنج هزار سلول داشته که اعضای بدن همچون شش ها ، کبد و قلب از آن تشکیل شده است هنگامی که بدن احتیاج داشته باشد سلول ها تکثیر می شوند و هر سلول به دو قسمت تکثیر می شود و جای سلول معیوب و سلولی که عمر آن تمام شده است را می گیرد.برای بافت های بدن این امکان وجود دارد که شکل و عملکرد خود را در گذر زمان حفظ کنند به همین دلیل سلول ها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که تکثیر شده و از بین بروند این فرآیند پیچیده توسط مرکز سلول که هسته نامیده می شود کنترل می شود که در آن کروموزم ها وجود دارد که شامل ژن هایی بوده که از DNA تشکیل شده اند.

چرا سلول سرطانی می شود ؟

چرا سلول سرطانی می شود ؟

نحوه تشکیل تومور چگونه است ؟

گاهی اوقات این ژن ها دچار تغییر شده و به همین دلیل هسته ی سلول پیام های غیر طبیعی را می فرستد و دچار اختلال می شود در این هنگام سلول به طور غیر قابل کنترل تکثیر شده و به حیات خود ادامه می دهد هر سلول جدیدی که تحت این فرمان تشکیل می شود باعث ایجاد تکثیر سلول های بی نظمی می شود که در نتیجه به تومور منجر می شود.

بیش تر بخوانید
سرطان پروستات و شیمی درمانی

تومور در بسیار از رگ های خونی قرار می گیرد تا با اکسیژن و مواد مغذی تغذیه شده و زنده بماند و رشد کند.تومور ها هنگامی خطرناک می شوند که سلول های سرطانی به نواحی اطراف حمله کرده و عضوهای کناری را نیز درمان کند این سلول ها نیز پس از مدتی به نواحی دیگر بدن منتقل می شود و سلول های جدید سرطانی را تولید می کند متاستاز نامی است که به این نوع تکثیر سلولی گفته می شود.

چرا سلول سرطانی می شود ؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که درجه ی آن ها متفاوت است مانند

  • جهش ژنتیکی
  • در تماس بودن ویروس هایی چون HIV ، هپاتیت B ،C و D
  • ویروس پاپیلوما
  • در معرض مواد شیمیایی و یا اشعه قرار گرفتن
  • مصرف الکل و تنباکو
  • رژیم غذایی شامل مصرف غذاهای چرب

امروزه بیش از 25 میلیون از مردم جهان مبتلا به سرطان هستند و هر ساله 7000 از افراد جان خود را به دلیل سرطان از دست می دهند.سرطان عامل مرگ و میر در افراد زیر 65 سال است.سرطان ریه بیشترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده است.

درمان سرطان

ابزاری با مبارزه با سرطان وجود دارد که به صورت ترکیبی یا تنهایی عموماً استفاده می شود و هدف درمان ، جلوگیری از تکثیر سلول های سرطانی است به طور کلی سه نوع درمان وجود دارد :

جراحی : در آن تلاش می شود که سلول های سرطانی از بدن خارج شود.

رادیوتراپی :که در آن تومور فعال در معرض تابش اشعه قرار می گیرد واز تکثیر بیماری جلوگیری می کند.

بیش تر بخوانید
سرطان بیضه

شیمی درمانی : که در آن مواد دارویی به طور سیستماتیک وارد بدن بیمار شده و به سمت سلول های سرطانی رفته و از تکثیر آن ها جلوگیری می کند.

نتیجه  

امروزه با گسترش دانش این امکان فراهم شده است که روش ها پیشرفت کرده تا تنها بر روی مکانیزم سلول های سرطانی تاثیر بگذارد که خوشبختانه در مرکز درمان سرطان آروین با جدید ترین متدهای درمان سرطان صورت می گیرد.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

تشخیص سرطان

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

پاسخ

17 − دوازده =

تماس با کلینیک آروین