سرطانی خاموش به نام سرطان خون 

سرطانی خاموش به نام سرطان خون 

وقتی در دنیایی زندگی می کنیم که ابتلا یه سرطان مثل یک سرماخوردگی ساده رایج شده است، طبیعی است که با دیدن نشانه ای کوچک ذهنمان به سمت سرطان سوق پیدا کند. گویی در دنیای بیماری ها زندگی می کنیم، که به جای ساخت زندگی سالم باید به دنبال راهی برای ساخت زندگی عاری از بیماری باشیم. زندگی در میان انواع سرطان ها بیشتر شبیه به جنگیدن است تا زندگی. اگر کمی زاویه نگاهمان را عوض کنیم می توانیم اینطور هم نتیجه گیری کنیم که اگر شیوع بیماری ها نبود علوم پزشکی نیز پیشرفت نمی کرد و بشر به همان علوم پایه قرون گذشته بسنده می کرد. اگرچه تعداد زیادی از انسان ها قربانی این پیشرفت شده اند، اما توانسته اند زندگی نسل های بعد را با کیفیت تر کرده و بشر اولیه ها به انسان کنونی با این حجم از آگاهی تبدیل کنند. بنابراین سرطان و یا هر بیماری سخت دیگر دارای دو بعد بوده که از جهتی تلخ و از جهتی شیرین است.

یکی از این بیماری های سخت، سرطان خون است که در این مقاله سعی در شرح و توضیح آن داریم از این جهت آزمایشگاه آروین مرکز تخصصی تشخیص سرطان در طریقه شناخت و تفسیر علائم آن شما را یاری خواهد کرد. با ما همرا باشد:

بیش تر بخوانید
مراقبت های سرطانی

سرطان خون

سرطان خون

سرطان خون نوعی از سرطان است که در ابتدای ابتلای افراد علائم منحصر به فردی از خود نشان نداده و اصطلاحا بیماری خاموش نامیده می شود. خوشبختانه این بیماری به یاری زیست شناسی مولکولی بیش از پیش شناخته شده و از این جهت نکته قوتی برای افرادی است که بر این باورند این سرطان درمان ندارد.

سرطان خون نیز به مانند دیگر سرطان ها ناشی از رشد و تکثیر بی نظم سلول ها است که در خون، مغز استخوان و دستگاه لنفاوی شناور می شوند. این سلول ها در مغز استخوان رشد کرده و عملکرد گلبول های خون را با اختلال مواجه می کند.

برای درمان انواع سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید، موفق عمل کند . جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های 09109200471 – 02144285617 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام مرکز فوق تخصصی آنکولوژی آروین مراجعه نمایید.

علائم سرطان خون

خستگی مفرط: این علامت از اصلی ترین علائم سرطان خون است. که با گذشت زمان تشدید می شود.

تنگی نفس: اگر فردی به سرطان خون مبتلا باشد، ممکن است علاوه بر خستگی و ضعف تنگی نفس را نیز تجربه کند، این افراد در مواقع پیاده روی های کوتاه و یا مواقع بالا رفتن از پله ها به صورت غیر عادی دچار تنگی نفس می شوند. تنگی نفس علامتی است که در سرطان ریه نیز مشاهده شده و از علائم مشترک این دو سرطان است. این نکته حائز اهمیت است که تنگی نفس در پی کم خونی ایجاد شده و یا ناشی از وجود توده در قفسه سینه است.

بیش تر بخوانید
سرطان روده

لثه های متورمیکی از نشانه های شایع در سرطان خون تورم لثه ها است. بنابراین با دیدن این علامت می توانید متوجه ابتلا به این بیماری شوید.

خونریزی های غیر عادی: خونریزی های غیر معمول یکی از نشانه سرطان حاد خون است که ناشی از کمبود پلاکت در خون می باشد.

احساس داشتن پف یا پرشدن: با بزرگ شدن طحال در سرطان حاد خون اشتهای بیماران کم شده و احساس سیری می کنند.

درد در ناحیه بالای شکم سمت چپ: این نشانه نیز به مانند نشانه قبلی ناشی از بزرگ شدن طحال است چرا که طحال در این قسمت از بدن است و بزرگ شدن آن ایجاد درد های شدید خواهد کرد.

در ادامه به علائم غیر معمول سرطان خون می پردازیم :

  • رنگ پریدگی
  • درد استخوان
  • سردرد ضربانی
  • تعریق درهنگام شب
  • بثورات پوستی
  • ورم غدد لنفاوی
  • تب و لرز
  • عفونت های پی در پی در بازه زمانی خاص

این نشانه ها عموما نشانه های اصلی نیست، اما با این حال می تواند از علائم مشکوک این سرطان باشد.

اگر می خواهید درباره این بیماری اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می توانید از مقالات مرتبط در این سایت استفاده کرده و اگر مشکوک به ابتلا این بیماری هستید با مراجعه بهنگام به بهترین مرکز تشخیص سرطان از عواقب آن جلوگیری کنید.

در مقاله های بعدی به درمان سرطان خون و انواع آن خواهیم پرداخت.

:

پاسخ

پانزده − سه =

تماس با کلینیک آروین