اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی به عنوان سونوگرافی قلب یا اکوی قلب است وعنوانی است که خیلی از افراد با آن آشناییت دارند در واقع دستگاه اکوکاردیوگرافی از طریق امواج صوتی مقاطع مختلف بدن را می توانیم مشاهده کنیم و در مورد عملکرد قلب ، پمپاژ قلب ، دریچه های قلب می توانیم اطلاعات جامعی را به دست آوریم که خیلی وقت ها می تواند در تشخیص ها بسیار به ما کمک کند.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

انجام اکوکاردیوگرافی کاملاً بی ضرر است به گونه ای که خانم های باردار می توانند انجام دهند حتی تعداد انجامش هیچگونه ضرری برای بیمار ندارد در مواقع ضروری امکان دارد لازم باشد که اکوکاردیوگرافی تکرار شود برای این که تغییری را در قلب دنبال کنیم. یک پروب دارد که بر روی سینه بیمار قرار می دهیم که از طریق آن امواج را به دستگاه ارسال می کند و ما از طریق آن از کارکرد قلب می توانیم اطلاع پیدا کنیم .

اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی

کاربرد اکوکاردیوگرافی

• بررسی عملکرد قلب
• تشخیص نارسایی قلبی
• بررسی دریچه ها
• انواع تنگی یا نارسایی های دریچه ها
• بررسی اثرات فشار خون روی قلب
• بررسی میزان مایع در اطراف قلب که به طور معمول دیده نمی شود ولی در برخی از بیماری ها افزایش پیدا می کند.

نحوه استفاده از اکوکاردیوگرافی

بیمار بر روی تخت کنار دستگاه واقع است دراز می کشد و به صورت خیلی ساده پروب را روی قلب قرار می دهیم و بررسی های لازم را انجام می دهیم .

استرس اکوکاردیوگرافی چیست ؟

استرس اکوکاردیوگرافی یک روشی است که در واقع برای بررسی عروق قلبی به کار می رود در واقع یک روش جایگزین برای انجام تست ورزش یا اسکن هسته ای است در مواقعی که مریض نمی تواند تست ورزش انجام دهد یا به دلایل مشکلات ارتوپدی ، پا درد ، زانو درد ، کمر درد و یا در مواردی که به علت سن بالا بیمار قادر به انجام تست ورزش نیست می تواند این روش کمک کننده باشد و برای تشخیص تنگی عروق کرونر به کار رود و روش جایگزینی برای روش هایی مثل اسکن هسته ای قلب و … می تواند باشد .

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

 info@arvin-center.com

 پیج اینستاگرام

پاسخ