hpv ویروسی که مشهور شد

hpv  ویروسی  که مشهور شد

شاید تا قبل از پخش یک برنامه تلویزیونی معروف که این ویروس را معرفی کرد، کسی اسم آن را هم نشنیده بود. اما به محض معرفی این ویروس غوغایی در سایت ها و مطب های متخصصین زنان به پا شد  که تا چندین ماه بحث محوری اکثر متخصصین، آگاهی دادن درباره این ویروس و چگونگی درمان آن بود.

بسیاری از افراد به علت نداشتن اطلاع کافی در خصوص این بیماری نگران ابتلا به آن بودند. این حقیقت وجود دارد که ممکن است با وجود رعایت تمام مراقبت ها افراد زیادی دچار ویروس ها و یا حتی سرطان های مختلفی شوند که ممکن است شناخته شده نیز نباشد. اما نکته حائز اهمیت داشتن آگاهی کافی در صورت ابتلا به این بیماری ها است. یکی از این بیماری که فرصت شهرت نیز یافت ویروس hpv یا همان ویروس پاپیلومای انسانی است.

در ادامه این مقاله از مرکز تشخیص سرطان، آروین می توانید اطلاعات کافی درباره این ویروس را بدست آورید.

ویروس hpv  چیست؟

ویروس اچ پی وی در اصل نوعی ویروس است که به علت آمیزش جنسی  و از طریق تماس پوستی ایجاد می شود. لازم به ذکر است که این ویروس اغلب بی خطر بوده و در طول زمان از بین می رود. اما در مواقعی نیز می تواند ایجاد مشکل کرده و به سرطان و یا زگیل تناسلی منتهی شود.

بیش تر بخوانید
علائم سرطان سینه

بهتر است بدانی که این نوع ویروس دارای 100  نوع متفاوت است، که تنها 40 نوع آن می تواند به زگیل تناسلی تبدیل شده و ایجاد مشکل کند.

کدام نوع از ویروس hpv  خطرناک است؟

دربین انواع متنوع از این ویروس نوع 6 و11 می تواند ابتلا به انواع زگیل های تناسلی را توجیه کند. اما نوعی که منجر به سرطان می شود ویروس 16 و 18 است. این دو نوع ویروس اغلب باعث ایجاد سرطان رحم و یا سرطاان های دیگری نظیر سرطان واژن، سرطان مهبل و سرطان گلو نیز می شود.

 Hpv  درمان ندارد

استفاده از کاندوم گرچه می تواند تا حدی زیادی از تماس پوستی جلوگیری کند، اما نمی تواند به عنوان یک عامل جلوگیرنده حتمی عمل کند. بنابراین به این روش برای پیشگیری از این ویروس اکتفا نکنید. باید بدانید که ابتلا به اچ پی وی درمان نداشته و تنها راه، کند کردن روند بیماری است. با این حال برای برخی از انواع این ویروس ها واکسن هایی وجود دارد و در مواقعی نیز می توان زگیل های ناحیه تناسلی را برداشت. لذا می توانید ابتدا برای تشخیص این بیماری از آزمایشات پاپ اسمیر و یا آزمایش hpv  بهرمند شوید.

برای درمان انواع سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید، موفق عمل کند . جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های 09109200471 – 02144285617 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام مرکز فوق تخصصی آنکولوژی آروین مراجعه نمایید.

Hpv، ویروسی خاموش

همانطور که دربالا اشاره شد این ویروس نشانه ای نداشته و در مواقعی باعث بروز سرطان و در برخی باعث بروز زگیل تناسلی خواهد شد.

بیش تر بخوانید
اطلاعات جامع در خصوص سرطان سینه

آزمایشات تشخیص ویروس hpv

اگرچه برای شناسایی این .ویروس برای افرادی که مشکوک به اچ پی وی هستند از آزمایشاتی میتوان استفاده کرد، اما این آزمایشات برای شناسایی دقیق ویروس اچ پی وی کاربرد ندارد. مثلا آزمایش پاپ اسمیر به علت نشان دادن تغییرات غیر عادی سلول می تواند امکان ابتلا به این ویروس را پیش بینی کند، بنابرای آزمایشی به نانم آزمایش مختص به ویروس hpv  وجود ندارد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقالات مربط رجوع کرده و در صورت احتمال ابتلا به آن با مراجعه به مرکز درمان سرطان از بروز آن جلوگیری کرده و یا در صورت ابتلا در پی درمان آن برایید.

پاسخ

یک × 1 =

تماس با کلینیک آروین