پیشگیری از سرطان دهانه رحم

پیشگیری از سرطان دهانه رحم

خوشبختانه شیوع سرطان دهانه رحم در کشورهای پیشرفته ، در طی دهه های اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته که علت اصلی آن غربالگری ملی دقیق و کنترل شده است.
در ایالات متحده آمریکا شیوع و مرگ و میر این سرطان از سال 1950 تا به حال حدود 80% تقلیل یافته است.که علت آن غربالگری خانم های در سنین پرخطر از طریق انجام پاپ اسمیر طبق پروتکل ملی کشور و نیز پیگیری موارد مشکوک و درمان زودرس مراحل پیش سرطانی سرویکس از طریق کلینیک های کولپوسکوپی است.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

پیشرفت در امر کنترل این سرطان همچنان ادامه دارد به گونه ای که با شناخت مهم ترین ریسک فاکتور بیماری که ویروس پاپیلومای انسانی HPV است و همچنین شناخت و افزایش قدرت سیستم ایمنی در مقابله با این ویروس تلاش گسترده ای در اجرای طرح ملی واکسیناسیون علیه این ویروس به عمل آمده است.بنابراین امید است در دهه آینده سرطان سرویکس در رده نادرترین سرطان های زنان قرار گیردو این مهم نیازمند بالا بردن سطح آگاهی خانواده ها و آگاهی و همکاری ایشان برای واکسیناسیون فرزندانشان است.

پیشگیری از سرطان دهانه رحم

پیشگیری از سرطان دهانه رحم

عوامل خطر شناخته شده که در واقع به صورت مستقل یا با افزایش ریسک ابتلا به HPV احتمال ابتلا به سرطان سرویکس را بالا می برند عبارتند از :
• استعمال سیگار
• رفتارهای جنسی پرخطر ( شروع زودرس فعالیت جنسی ، داشتن شرکای جنسی متعدد)
• سطح سیستم ایمنی بدن
• رژیم غذایی ( کبود ویتامین A و C ، بتاکاروتن ، اسیدفولیک )
• وضعیت هورمونال
شایع ترین روش غربالگری ، آزمون سیتولوژی سرویکس (پاپ اسمیر ) است که با استفاده از این روش ، شیوع و مرگ ناشی از سرطان دهانه رحم به صورت چشمگیری کاهش یافته است.گروه سنی هدف برای غربالگری معمولاً شامل زنان بین 20 تا 65 سالگی از برنامه غربالگری خارج شوند.اگر فاصله بین دو نوبت پاپ اسمیر از 3 سال بیشتر شود شیوع گسترش سرطان در فاصله دو غربالگری افزایش می یابد.

بیش تر بخوانید
مراقبت های سرطانی

نحوه برخورد با پاسخ پاپ اسمیرعبارتند از :

• اگر پاپ اسمیر طبیعی باشد فرد بر اساس برنامه غربالگری روتین ملی برای بررسی های آینده فراخوانده می شود.
• اگر پاپ اسمیر برای ارزیابی نامناسب باشد 3 ماه بعد تکرار می شود.
• اگر تغییرات هسته به صورت مشکوک یا دیس پلازی خفیف باشد 3 الی 6 ماه بعد پاپ اسمیر تکرار می شود.
• در صورتی که این نتیجه 2 یا 3 بار گزارش شد، کولپوسکوپی برای این بیماران توصیه می شود.
• اگر تغییرات به صورت دیس پلازی متوسط یا شدید بود و یا شک به بیماری تهاجمی یا نئوپلازی گلاندولار وجود داشت کولپوسکوپی فوری توصیه می شود.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

 info@arvin-center.com

 پیج اینستاگرام

پاسخ

سیزده + 14 =

Call Now Buttonتماس با کلینیک آروین