همه چیز در مورد شیمی درمانی

همه چیز در مورد شیمی درمانی

یکی از روش های درمان بیماری سرطان شیمی درمانی است . شیمی درمانی در واقع بدین صورت است که با استفاده از مصرف داروهای می توان جلوی رشد و تکثیر سلول های سرطانی را گرفت . میزان تاثیر شیمی درمانی بسته به پیشرفت بیماری متفاوت می باشد .

همه چیز در مورد شیمی درمانی

همه چیز در مورد شیمی درمانی

واقعیت های در مورد شیمی درمانی

شیمی درمانی می تواند از پیشرفت بیماری و تکثیر سلول های سرطانی پیشگیری نماید . احتمال وجود عوارض جانبی در زمان درمان بیماری سرطان و شیمی درمانی وجود خواهد داشت و افراد باید در این مواقع بتوانند این عوارض جانبی را متحمل شوند زیرا این نوع عوارض ها موقتی بوده و پس از اتمام دوره درمانی برطرف می شود .

شیمی درمانی در واقع می تواند موجب بهبودی طولانی مدت بیمار و پاکسازی بدن از سلول های سرطانی شود .

شیمی درمانی چیست ؟

طبق فرآیند طبیعی بدن، سلول ها همیشه در حال تقسیم شدن و جایگزینی اند و زمانی که سلول ها سرطانی می شوند رشد و تکثیر آن پیشرفت بسیار زیادی پیدا می کند .

با پیشرفت بیماری رشد و تکثیر سلول های سرطانی بیشتر و بیشتر می شود و با مصرف داروهای شیمیایی می توان از پیشرفت بیماری پیشگیری نمود . طی درمان با توجه به برخی از عوامل از یک دارو و چند دارو استفاده می شود .

عوارض شیمی درمانی

 • تهوع و استفراغ
 • ریزش مو
 • خستگی
 • مشکلات شنوایی
 • کاهش تعداد گلبول های سفید و قرمز خون
 • عفونت
 • کم خونی
 • بی اشتهایی
 • التهاب غشایی مخاطی
 • مشکلات گوارشی
 • مشکلات بارداری
 • مشکلات شناختی و سلامت ذهنی

میزان اثرگذاری شیمی درمانی

میزان اثرگذاری شیمی درمانی با توجه به برخی از عوامل متفاوت می باشد . عواملی همچون سن، موقعیت جغرافیایی، سلامت عمومی بیمار، سن و … عواملی هستند که بر روی اثر گذاری شیمی درمانی تاثیر می گذارد . گاهی اوقات برای سرعت بهبودی در کنار شیمی درمانی از پرتودرمانی و جراحی همراه می باشد تا بتوانیم به نتایج بهتری دست یابیم .

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید، موفق عمل کند . جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های 09109200471 – 02144285617 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام مرکز فوق تخصصی آنکولوژی آروین مراجعه نمایید.

آزمایشات لازم در طول شیمی درمانی

قبل از درمان یک آزمایش خون به منظور توانایی بیمار و تحمل دریافت شیمی درمانی و عوارضی جانبی انجام می گردد . داروهای شیمیایی در کبد آماده ی جذب می شوند، در صورتی که کبد آسیب دیده باشد خود این آسیب دیدگی می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد .

آزمایش خون طی دوران شیمی درمانی مکرر تکرار می شود تا سلامت کبد و میزان تاثیر درمان بررسی شود .

تاثیرات شیمی درمانی

شیمی درمانی همراه با عوارض جانبی است و می تواند بر روی سلول های سالم بدن تاثیر بگذارد . در صورتی که در ابتدای بیماری شیمی درمانی تجویز می شود، سبب می شود تا سرعت بیماری بهبود یابد و با عوارض جانبی کمتری همراه باشد .

کلام آخر

مدت زمان دوره درمان سرطان با شیمی درمانی با توجه به تشخیص آنکولوژیست و متخصص سرطان مشخص می گردد . شیمی درمانی همراه با عوارض جانبی است، قبل از آنکه شروع به درمان نمایید بهتر است آشنایی با عوارض آن داشته باشید تا در صورت ابتلا به آن روحیه خود را از دست ندهید . در صورتی که به این بیماری مبتلا هستید و برای درمان نیاز به شیمی درمانی دارید می توانید به مرکز درمان سرطان مراجعه نمایید و مشورت های لازم در این زمینه را بدست آورید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز درمان سرطان در تهران مراجعه نمایید.

پاسخ

Call Now Button