مواد آرایشی و سرطان

تاثیر مواد شیمیایی ، آرایشی و داروها بر سلامت

منظور از مواد آرایشی و سرطان چیست ؟ آیا می دایند چه عوامل دیگری منجر به سرطان خواهد شد در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد آن صحبت کنیم .

قرار داشتن در معرض مواد شیمیایی سبب ورود آن ها به بدن می شود.بخار های سمی متصاعد شده از مواد شیمیایی پاک کننده سطوح (نظیر شیشه پاک کن ها ) و حشره کش ها در منازل می تواند از طریق مصرف داروها و قرص های شیمیایی که هر یک عوارض جانبی مربوط به خود را دارد می تواند روی دهد .

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

مواد آرایشی و سرطان

مواد آرایشی ، رنگ موهای شیمیایی و کرم های پوست ، بدن شو و شامپوهای شیمیایی بر روی پوست می توانند سبب ورود مواد سمی تشکیل دهنده آن ها از طریق منافذ پوست بشود .بسیاری از زنان بدون توجه به عواقب زیان آور استفاده از لوازم آرایشی  بهداشتی ، در استفاده از آنها افراط می کنند .افراط در استفاده از لوازم آرایشی ، سلامت زنان و دختران را به خطر می  اندازد.زنان بارداری که این مواد سمی از طریق پوست (مواد آرایشی و رنگ موهای شیمیایی )و یا ریه (عطرهای صنعتی ، بخار متصاعد شده از پاک کننده های شیمیایی )به بدن آن ها وارد می شود.کودکان متولد شده از آن ها از آسیب پذیر ترین گروه ها در برابر این گونه آلودگی مواد شیمیایی محسوب می شوند و ممکن است سبب ایجاد سرطان در این کودکان در سنین پایین بشود.

مواد آرایشی و سرطان

مواد آرایشی و سرطان

بیشتر رژ لب ها حاوی سرب (بیش از مقدار مجاز) هستند.مواد آرایشی و بهداشتی ، عموماً با ایجاد یک سد مانع رسیدن اکسیژن کافی به پوست شده و پیری زودرس پوست را سبب می شوند.

بیش تر بخوانید
بهترین مرکز درمان سرطان در تهران

رنگ مو و سرطان

ریزش مو در اثر رنگ موهای شیمیایی به این دلیل که به پیاز مو آسیب می رسانند نیز به پدیده ای رایج تبدیل شده است .همچنین در استفاده از مواد آرایشی و رنگ موهای شیمیایی ، مواد سمی موجود در آنها با تماس با پوست از طریق منافذ پوست وارد بدن می شوند .در سالن های آرایش و رنگ مو با فضای سر بسته هوایی که افراد در آنجا تنفس می کنند به انواع مواد شیمیایی آلوده است و خطر ابتلا به سرطان را در افرادی که آنجا هستند افزایش می دهند.

در مردان استفاده از خمیرهای اصلاح ریش و یا کرم های بعد از اصلاح صورت ممکن است باعث ورود مواد شیمیایی موجود در آن ها به داخل بدن از طریق پوست شود.

ترکیبات سمی استفاده شده در مواد آرایشی ارتباطی مستقیم با رشد تومورهای سرطانی به ویژه سرطان سینه دارند .پژوهش های اخیر سازمان مبارزه با سرطان آمریکا نشان می دهد که زنانی که بیشتر از مواد آرایشی استفاده کرده اند سرطان پیشرفته تر و طول عمر کمتری داشته اند.

داروهای شیمیایی و سرطان

مسئله دیگر در زنان و مردان ایرانی مشکل ریزش مو است که بسیار شایع می باشد و متاسفانه به دلیل نبود آگاهی و تحت تاثیر تبلیغات مردم به سمت مصرف داروهای شیمیایی می روند که به جز تاثیر کوتاه مدت و موقت هیچ کمکی به رشد مو نمی کنند و مردم سلامت خود را با مصرف این داروها به خطر می اندازند.

نتیجه

بهتر است میزان استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی مواد شیمیایی را کاهش دهید و سعی کنید بیشتر از مواد طبیعی استفاده کنید چرا پیشگیری از سرطان بسیار مهم از درمان سرطان است .

بیش تر بخوانید
سرطان بیضه

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

تشخیص سرطان

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

پاسخ

4 × 5 =

تماس با کلینیک آروین