متخصص اورولوژی در تهران

متخصصین اورولوژی درکلینیک آروین

اورولوژی شاخه ای از پزشکی است که با دستگاه ادراری و تناسلی مرد و زن سر و کار دارد. بخش اورولوژی دخالتی در دستگاه واژینال زنانه و سیستم تولید مثل ندارد. پزشک متخصص در این شاخه را ارورولوژیست می نامند. این رشته یک تخصص است که پس از اتمام رشته پزشکی عمومی باید حداقل 5 سال دوره تخصصی گذرانده شود، سپس دوره تخصصی دیگری برای گرفتن تخصص در بخش های مختلف اورولوژی گذرانده می شود.

بخش-اورولوژی

بخش اورولوژی

دستگاه ادراری در حقیقت مسئول نگه داری، دفع ادرار و همچنین مسئول دفع مواد اضافه از بدن می باشد که توسط کلیه ها تولید می شود. کلیه ها با پاک نمودن آلودگی و آب اضافه از خون باعث تشکیل ادرار می شوند. که از لوله های ادراری عبور کرده و به مثانه می رسد و هنگامی که مثانه پر می شود، فرد احساس نیاز به دفع ادرار می کند. دستگاه ادراری به کمک ریه ها و پوست و روده نیاز دارد تا باعث حفظ تعادل آب و مواد شیمیایی در بدن شود. افراد بزرگسال روزانه 800 الی 2000 میلی لیتر آب از بدنشان خارج می شود که بنا به میزان نوشیدن آب و مایعات در افراد متفاوت است. پژوهش و تحقیقات اخیر تاکید دارد که فرد باید حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشد. در صورت عدم مصرف مایعات به میزان کافی، مثانه مقدار کمی ادرار ذخیره می کند و به تدریج مثانه نسبت به ادرار بسیار حساس خواهد شد. همچنین در برخی مواقع که شخص داروی خاصی مصرف می نماید (مثل داروی فشار خون) میزان دفع ادرار متغییر خواهد بود. همچنین مصرف نوشیدنی های کافئین دار باعث افزایش دفع ادرار می شود زیرا کافئین باعث دفع آب از بدن می شود.

برای درمان سرطان خون خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

اختلاف میان دستگاه ادراری زنان و مردان در اندازه لوله های ادراری می باشد. لوله های ادراری در زنان 3.8 الی 5.1 سانتی متر می باشد که میان کلیتوریس و واژن قرار دارد. اما این لوله ها در مردان تقریبا 20 سانتی متر بوده و تا انتهای آلت تناسلی کشیده شده است و ادرار و مایع منی از طریق این لوله دفع می شود.

در حقیقت اعضایی که اورولوژی با آنها سرو کار دارد عبارتست از: کلیه ها، حالب هاف مثانه، پروستات،  آدرنال، مجاری ادراری، بیضه ها، اپیدیدیم، VAS، آلت تناسلی، کیسه های منی. شایان ذکر است که سسیتم تولید مثل و دستگاه ادراری چه در مردان و چه در زنان بسیار با هم مرتبط هستند و یک مشکل در یک سیستم به راحتی می تواند سیستم دیگر را نیز درگیر نماید.

متخصص اورولوژی در تهران

متخصص اورولوژی در تهران

سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی

سوال هایی که معمولاً از متخصصین اورولوژی پرسید ه می شود عبارتست از :

آیا بیمار از یک توده در بیضه خود شاکی است ؟

پاسخ : 65 درصد بیماران با توده ی یک طرفه بدون درد یا تورم در بیضه ( که توسط خود بیمار یا همسر وی یافت شده است ) مراجعه می کنند.

آیا توده دردناک است یا بدون درد ؟

پاسخ :تظاهرات بیمار ممکن است به صورت یک درد حاد در بیضه و یا این که علائمی ناشی از متاستاز باشد ( از جمله لنفادنوپاتی ، اختلال تنفسی ، درد استخوان )

آیا بیمار تنفس کوتاه و سطحی دارد ؟

پاسخ : بیماران دچار متاستاز ریوی تظاهراتی از قبیل دیس پنه (تنگی نفس) و سطحی شدن تنفس دارند .

آیا بیمار کاهش وزن داشته است ؟

پاسخ :کاهش وزن زمانی می تواند نشانگر بیماری پیشرفته باشد که فرد در نبرد رژیم غذایی بیشتر از 10 پوند ( در حدود 4.5 کیلو گرم ) از وزن خود را از دست داده باشد.

آیا بیمار در بیضه خود توده دارد؟

پاسخ : بیمار ممکن است توده ای نرم و غیر حساس در هر دو بیضه ی خود پیدا کند البته این علائم می تواند همراه با یک درد حاد بیضه باشند .

آیا بیمار اخیراً به خاطر اپیدیدیمیت یا هیدروسل تحت درمان قرار گرفته است ؟

پاسخ :برای بیماران مبتلا به کارسینوم بیضه ، اغلب تشخیص اشتباه اپیدیمیت یا هیدروسل گذاشته می شود .

آیا بیمار سابقه ی جراحی بیضه ی نزول نکرده دارد ؟

پاسخ : بیماران دچار تومور بیضه ی دو طرفه ممکن است درکودکی به خاطر بیضه نزول نکرده ارکیوپکسی شده باشند .

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

info@arvin-center.com

پیج اینستاگرام

2 thoughts on “متخصص اورولوژی در تهران

 1. مهیار - اکتبر 2, 2018 در 11:21 ق.ظ

  سلام اقای دکتر،من چند وقتیه بیضه سمت راست درد مبهمی دارم چندتا دکتر رفتم قرص دادن و خوب نشد دیروز یه دکتر دیگه درد مبهمم رو تشخیص داد گفت اپدیدمیت غیر عفونی دور بیضته، یه قرص ولتاران رتارد برام تجویز کرد، و بیضه سمت چپم هم نزول نکرده بوده ک کوچکی عمل شده، دکتر گفتن اگر رعایت نکنی عقیم میشی ،اقای دکتر چی باید بکنم؟ ممنونم🌷

  پاسخ
  • arvincenter - اکتبر 31, 2018 در 9:20 ق.ظ

   سلام بهتر است ویزیت شوید

   پاسخ

پاسخ

Call Now Button