سرطان کیسه صفرا

سرطان کیسه صفرا

سرطان کیسه صفرا یاهمان بدخیمی کیسه صفرا است .بیماری سنگ کیسه صفرا ( 80 درصد بیماران، با  وجود این ، فقط در 0.3 تا 3 درصد کسانی که به سنگ دچارند ایجاد می شود ، کیسه صفرا سفالی که به علت کلسیفیکاسیون دیواره به این نام خوانده می شود تا 60 درصد .پولیپ کیسه صفرا و آناتومی نا هنجار پانکراس و دستگاه صفراوی .

برای درمان سرطان کیسه صفرا خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

اپیدمیولوژی شایع ترین بدخیمی مجرای صفراوی ، پنجمین بدخیمی شایع دستگاه گوارش است که سن ابتلا به طور معمول بیش از 65 سال است نسبت ابتلا زن به مرد 2 تا 3 به یک است .

شرح حال سرطان کیسه صفرا

این بیماری ممکن است هنگام بررسی برای سنگ کیسه صفرا در مراحل زودرس کشف شود .وقتی که علائم مانند احساس پری و درد در شکم و کاهش وزن ایجاد شوند بیماری اغلب پیشرفته است .

بیش تر بخوانید
بهترین مرکز درمان سرطان سینه

معاینه سرطان کیسه صفرا

ممکن است در معاینه شکم توده قابل لمس در ربع فوقانی راست شکم وجود داشته باشد و نشانه های آن کاهش وزن و زردی است .

سرطان کیسه صفرا

سرطان کیسه صفرا

پاتولوژی و پاتوژنز

90 درصد موارد از نوع آدنوکارسینوم ، 5 درصد از نوع سرطان سلول های سنگفرشی و 5 درصد از نوع کار سینوم آناپلاستیک است .ضخامت ، برآمدگی یا توده در فوندوس (60 درصد ) ، بدنه (30 درصد ) یا گردن ( 5 درصد ) کیسه صفرا.

بررسی سرطان کیسه صفرا

  • سونوگرافی شکم : ممکن است ضخیم شدن دیواره کیسه صفرا ، پولیپ یا توده را نشان دهد .حساسیت آن حدود 85 درصد است . استفاده از داپلر رنگی ممکن است اختصاصی بودن روش را افزایش دهد .
  • سی تی اسکن ، MRI ، و MRCP : برای ارزیابی تومور و بررسی از نظر متاستاز
  • روش های دیگر ERCP ، PDG-PET یا PDC ، در موارد وجود انسداد صفراوی .لاپاراسکوپی .

درمان سرطان کیسه صفرا

جراحی : کوله سیستکتومی ساده در مورد تومورهای محدود به مخاط یا زیر مخاط به کار می رود . در مورد تومورهایی که به لایه عضلانی تهاجم می کنند ، کوله سیستکتومی رادیکال با برداشتن وج از کبد ، برداشتن مجرای سیستیک و تشریح غدد لنفاوی منطقه ای در مراحل ابتدایی بیماری . در صورت درگیری غدد لنفاوی اطراف کوله دوک ، می توان مجرای مشترک صفراوی را برداشت و با هپاتیکوژژونوستومی روان وای اتصال مجرای صفراوی را به روده باز گرداند.

شیمی درمانی یا پرتو درمانی :برخی داروها به طور نسبی موثر هستند .از پرتو درمانی هم استفاده می شود .

درمان تسکینی : زردی انسدادی را می توان با استنت گذاری آندوسکوپیک یا از راه پوست درمان کرد . نگرانی اصلی ، تسکین درد بیمار است که می توان بابلوک عصب سلیاک از راه پوست یا اسپلانکنیسکتومی شیمیایی به بیمار کمک کرد .به شیمی درمانی و پرتو درمانی بد پاسخ می دهد .

بیش تر بخوانید
سرطان مثانه

عوارض

  • زردی انسدادی
  • درد
  • انسداد دوازدهه

تهاجم موضعی مستقیم به درون بستر کبد ( تخلیه وریدی به درون سگمان چهار) ، انتشار لنفاوی به درون غدد لنفاوی سیستیک ، پانکراتیکودئودنال سلیاک و اطراف آئورت .انتشار به درون صفاق نیز شایع است.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

بخش اورولوژی

شیمی درمانی

رادیوتراپی

قلب

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

info@arvin-center.com

پیج اینستاگرام

کانال تلگرام

پاسخ

13 + نه =

تماس با کلینیک آروین