سرطان چگونه به وجود می آید

سرطان چگونه به وجود می آید

آیا می دانید علت مبتلا شدن به سرطان چیست و سرطان چگونه به وجود می آید ؟ در این مقاله می خواهیم درمورد سرطان به صورت کامل صحبت کنیم .

سرطان یکی از صد نوع بیماری است که به دلیل رشد غیر طبیعی و کنترل نشده سلول ها ایجاد می شود. در یک بدن سالم، سلول های رشد و تکمیل یافته، از بین می روند و طی یک فرایند کاملا کنترل شده با سلول های جدید جایگزین می شوند. اما با ایجاد هر نوع آسیب و یا تغییر در ماده و اساس سلول که اغلب اوقات ناشی از عوامل داخلی و محیطی هستند، این روند دچار اختلال شده و سلول ها از بین نمی روند و به میزانی شروع به ازدیاد و تکثیر بیش از حد می کنند. این امر منجر به ایجاد سلول های سرطانی و تومور می شود.

بیشتر سرطان هایی که منجر به مرگ فرد می شوند، ناشی از متاستاز های سلول های بدخیم به داخل گردش خون و درگیر شدن سایر اعضای بدن است.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

دلایل سرطان

سرطان به دلایل مختلف ایجاد می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ژنتیک (تاثیر ژنتیک در بسیاری از بیماری ها بسیار زیاد است)
  • تغذیه نامناسب
  • عدم ورزش و تحرک داشتن
  • قرار گرفتن در معرض آفتاب
بیش تر بخوانید
سرطان تخمدان

پیشگیری از سرطان

به جز آنتی آکسیدان ها و میوه هایی که برای جلوگیری از سرطان موثر هستند . تغییر سبک زندگی که جزء موارد مهم ایجاد سرطان می باشند .عوامل دیگری در پیشگیری از سرطان کمک کننده است که شامل موارد زیر است.

سرطان چگونه به وجود می آید

سرطان چگونه به وجود می آید

تاثیرعادات بد و خوب در سرطان

در اینجا به عواملی که در ابتلا به سرطان تاثیر می گذارد، می پردازیم . یکسری از عادات بد و کار هایی که ما نباید انجام دهیم تا به سمت زندگی سالم و عادات سالم پیش برویم و یکسری عادات که باید جزو برنامه زندگی ما قرار گیرند تا به ما کمک کنند به شیوه درست زندگی برسیم. در این مقاله به اختصار بخشی از موارد را عنوان می کنیم.

ویتامین D

در بیشتر افراد کمبود ویتامین D وجود دارد و غلظت ویتامین D در آن ها کم است. این افراد بیشتر دچار سرطان می شوند.  برای اینکه حد این ویتامین رعایت شود باید در روز هزار واحد، ویتامین D خوراکی مصرف شود .

چربی ها

چربی هایی که در مواد غذایی آماده وجود دارد، چربی های ترانس یا همان چربی های اشباع است. این چربی ها می توانند سرطان زا باشند. توصیه می شود از غذاهای باکیفیت و تازه استفاده شود. روغن های کنجد و زیتون بسیار مورد تایید پزشکان در این زمینه است.

طبخ غذا

بعد از سرخ کردن، کباب کردن از عوامل مهم سرطان است گرچه این نوع طبخ دوستداران فراوانی دارد اما باعث ایجاد سرطان می شود . توصیه های پزشکی برای این گونه افراد این است که حدالمقدور از سوختن غذا حین کباب اجتناب کنند تا تاثیر سرطانی آن کاهش یابد.

بیش تر بخوانید
سرطان سلولهای بازال

عوامل محیطی سرطان

افرادی که در مشاغل مختلف ازجمله نقاشی، صنایع های مختلف، کشاورزی و دیگر مشاغلی که به خاطر وجود مواد شیمایی درگیر عوامل فیزیکی سرطان زا هستند ، در معرض سرطان های مختلف از جمله سرطان های ریه، سرطان خون، سرطان پوست و …  می باشند. همچنین آزبست ، دود خودرو ، دود سیگار و مواجعه طولانی از نور خورشید از  عوامل مهم ایجار سرطان می باشد.

بهتر است بدانیم :

متاسفانه با توجه به پیشرفت های بسیار علمی ،  سرطان بالاترین علت مرگ و میر در میان افراد زیر 85 سال را دارد. در نتیجه اصلاح شیوه زندگی می تواند در سلامت بسیار کارآمد باشد.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

 پیج اینستاگرام

پاسخ

چهار × 5 =

Call Now Buttonتماس با کلینیک آروین