سرطان سرویکس

 سرطان سرویکس

در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین روش درمان سرطان سرویکس به صورت کامل صحبت کنیم

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

عوامل خطر متوسط در بیماری راجعه سرطان سرویکس عبارتند از :

  • بزرگ بودن اندازه تومور : میزان بقا در ضایعات کمتر از 2 سانتی متر 90 درصد ، بزرگ تر از 2 سانتی متر 60 درصد و بزرگ تر از 4 سانتی متر 40 درص است.
  • تهاجم به استرومای سرویکس تا قسمت میانی یا یک سوم عمقی میزان بقای 5 ساله در تهاجم کمتر از 1 سانتی متر عمق ، 90 درصد و بیشتر از یک سانتی متر 63-78 درصد است .
  • تهاجم تومور به فضاهای لنفی – عروقی : اهمیت گرفتاری فضای لنفی – عروقی مورد اختلاف نظر است.
بیش تر بخوانید
سرطان حنجره

پرتو درمانی اولیه در درمان سرطان سرویکس

پرتو درمانی در تمام مراحل سرطان سرویکس قابل استفاده است .میزان علاج 70 درصد در محله اول ، 60 درصد در مرحله دوم ، 45 درصد در مرحله سوم و رد مرحله آخر 18 درصد است .برنامه پرتو درمانی اولیه شامل ترکیب تله تراپی خارجی جهت ایمپلنتهای بینابینی جهت تقویت دوز تابیده شده به مرکز تومور است.خطرناک ترین عارضه پرتو درمانی ، تنگی ها و فیستول های روده ای – اداری است و عارضه مزمن آن ، فیبروز روده و مثانه است.

خطرناک ترین عارضه درمان جراحی ایجاد فیستول های اورولوژیک بوده و آثار مزمن آن آتونی مثانه است.همه بیماران کاندید بالقوه پرتو درمانی هستند.

سرطان سرویکس

سرطان سرویکس

پرتو درمانی با شدت تعدیل شده در درمان سرطان سرویکس

پرتو درمانی با شدت تعدیل شده نوعی پرتو درمانی خارج بدنی جدید است با استفاده از یک الگوریتم کامپیوتری بخش های هدف را از بافتهای طبیعی تشخیص می دهند در این روش درمان تومور دقیق تر و با حداقل سمیت صورت می گیرد .کاندیدهای این روش بیماران با آناتومی لگن خاص و ژئومتری تومور که قادر به دریافت براکی تراپی نیستند می باشند.

پرتو درمانی کمکی در درمان سرطان سرویکس

اندیکاسیون های پرتو درمانی کمکی دربیماران دارای عوامل پر خطر یا خطر متوسط زیر است :

  • تهاجم به بافت های اطراف سرویکس
  • متاستاز به گره های لنفاوی لگن
  • تهاجم عمقی به سرویکس
  • حاشیه های مثبت جراحی

پرتو درمانی پس از عمل سبب کاهش مشخصی در عود می شود.

شیمی درمانی همزمان با پرتو درمانی در درمان سرطان سرویکس

شیمی درمانی سبب حساس کردن سلول ها به پرتو درمانی و بهبود کنترل موضعی – منطقه ای می شود با این روش میزان بقا افزایش می یابد.

بیش تر بخوانید
درمان سرطان سرویکس

شیمی درمانی دردرمان سرطان سرویکس

میزان پاسخ به داروهای شیمی درمانی بین 20-10 درصد و میانگین مدت پاسخ فقط 6-4 ماه است .داروهای مورد استفاده شامل سیس پلاتین ، کربوپلاتین ، پکلی تکسل و ایفوسفامید است.به هر حال رژیم های تک دارویی در درمان سرطان پیشرفته یا راجعه درمان استاندارد هستند در رژیم های چند دارویی بهبود اندکی بالاتر است اما احتمال مسمومیت بالاتری دارند.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

تشخیص سرطان

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

پاسخ

دو + 13 =

تماس با کلینیک آروین