درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات

در این مقاله می خواهیم با  انواع روش های درمان سرطان پروستات آشنا شویم برای اطلاعات کامل از سرطان پروستات ، علائم و علل آن  می توانید در همین سایت مقاله سرطان پروستات را مطالعه کنید.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

رادیکال پروستاتکتومی

عمل رادیکال را فقط مردان جوان تر از 70 سال یا آن ها که امید به زندگی بیشتر از 10 سال دارند توصیه می کنند .

رادیوتراپی

به عنوان یکی از درمان های سرطان محدود به پروستات شناخته شده است که عوارض رادیوتراپی شامل عوارض جنسی ، گوارشی و ادراری است.روش رادیوتراپی کونفورمال روشی است که اشعه کمتری به اطراف بافت هدف می رسد .ناتوانی جنسی به دنبال رادیوتراپی بر خلاف عمل جراحی باز با گذشت زمان پیشرفت می کند.

براکی تراپی

مواد رادیواکتیو به شکل میله هایی با راهنمایی TRUS یا سی تی اسکن داخل پروستات گذاشته می شود .مواد استفاده شده و پالادیوم 103 که نیمه عمر کمتر از ید 125 دارد است و اشعه کمتری به بافت های اطراف وارد می کند .

عوارض براکی تراپی شامل رتانسیون ادراری و نیاز به سونداژ و مصرف آلفا بلوکر است.

درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات

رادیوتراپی + درمان هورمونی

تاثیر مفید درمان رادیوتراپی همراه با درمان هورمونی در درمان سرطان های غیر متاستاتیک که به طور موضعی پیشرفته هستند کاملاً روشن و واضح است.

بیش تر بخوانید
تاثیر تغذیه در سرطانی شدن

استفاده از رادیوتراپی برای متاستاز

متاستازهای سرطان پروستات اغلب اوستئوبلاستیک بوده و ندرتاً همراه با شکستگی استخوان است .مهم ترین علامت متاستاز استخوانی ، درد در محل متاستاز است.

درمان هورمونی

سرطان پروستات وابسته به آندروژن است و قطع آن منجر به توقف رشد تومور می شود این وابستگی در ابتدای سیر تومور وجود دارد ولی با قطع آندروژن به تدریج تومور نسبت به آندروژن غیر وابسته می شود و مجدداً به رشد خود ادامه می دهد .لذا درمان هورمونی درمان پالیاتیو است.

درمان هورمونی در سرطان های پیشرفته موضعی

درمان هورمونی در کنار درمان رادیوتراپی در تومورهای T3 و تومورهای پیشرفته موضعی ، میزان بقا را طولانی و پیش آگهی را بهتر می کند.

شیمی درمانی

سرطان های متاستاتیک پروستات که تحت درمان هورمونی هستند پس از یک مدت زمانی که قابل پیش بینی است به اندروژن مقاوم شده و پیشرفت می کنند.زمان پیشرفت و طول عمر این افراد حدود 18-12 ماه و 3-2 سال است .به خاطر تکثیر کند سلول های سرطانی ، در سرطان پروستات معمولی پاسخ به شیمی درمانی کم می باشد.در مرحله مقاوم به آندروژن سلول های نورواندوکرین زیاد تر می شوند که سرعت تکثیر بالا دارند .اولین نشانه پیشرفت سرطان غیر وابسته به آندروژن افزایش PSA است که 6 ماه قبل از شروع پیشرفت بیماری خود را نشان می دهد.

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

بیش تر بخوانید
نقش تغذیه در پیشگیری از سرطان

09109200471 – 02144285617

 info@arvin-center.com

 پیج اینستاگرام

پاسخ

سیزده − 9 =

تماس با کلینیک آروین