درمان سرطان سرویکس

درمان سرطان سرویکس

آیا می دانید برای درمان سرطان سرویکس چه مراحلی لازم است ؟ دراین مقاله می خواهیم به صورت مختصر توضیح دهیم .

برای درمان سرطان خون خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

قبل از درمان قطعی سرطان رحم حتماً باید برای رد ضایعه نئوپلازی واژن ، واژینوسکوپی صورت بگیرد.

مرحله اول :در مرحله ی هیسترکتومی کامل شکمی یا واژینال توصیه می شود و در صورتی که در گیری واژن وجود داشته باشد باید کاف واژن به میزان کافی برداشته شود .اگر فردی بخواهد باروری خود را حفظ کند می توان کونیزاسیون انجام داد و یک برنامه پیگیری مستمر به صورت زیر برای وی طراحی کرد:

ویزیت و انجام پاپ اسمیر در ماه 4 و 10 بعد از جراحی و سپس اگر هر دو پاپ اسمیر منفی باشد لازم است سالانه پاپ اسمیر تکرار شود.

مرحله دوم :اگر سرطان در این مرحله تشخیص داده شود احتمال متاستاز به غدد لنفاوی وجود دارد بنابراین باید لنفادنکتومی لگنی در پروتکل درمانی قرار گیرد.

درمان سرطان سرویکس

درمان سرطان سرویکس

درمان توصیه شده در این مرحله هیسترکتومی رادیکال اصلاح شده و لنفادنکتومی لگن است اگر تهاجم به فضای لنفی عروقی وجود نداشته باشد می توان هیسترکتومی اکسترافاشیال و لنفادنکتومی لگنی انجام داد.

بیش تر بخوانید
سرطان معده

اگر بیمار تمایل به حفظ باروری داشته باشد انجام اعمال زیر امکان پذیر است:

  • کونیزاسیون وسیع به همراه لنفادنکتومی لگنی به صورت اکستراپریتونه آل یا از روش لاپارسکوپی
  • تراکلتومی رادیکال به همراه لنفادنکتومی لگنی به صورت اکستراپریتونه آل یا از روش لاپاراسکوپی .

پیگیری بیماران اساساً به وسیله پاپ اسمیر است به این صورت که اگر دو نمونه پاپ اسمیر منفی در ماه 4  و 10 بعد از عمل وجود داشته باشد به صورت سالانه پاپ اسمیر انجام شود.

درمان سرطان سرویکس

درمان سرطان سرویکس

سرطان تهاجمی سرویکس

اگر ضایعه سرویکس قابل مشاهده باشد انجام بیوپسی برای تشخیص قطعی الزامی است هر نوع علامت بالینی مرتبط با بیماری باید جدی تلقی شود و بررسی شود در مواردی که علائمی به نفع درگیری مثانه و یا رکتوم وجود داشته باشد می توان بررسی مثانه را از روش سیتسوسکوپی و رکتوم را با سیگموئیدوسکوپی در دستور کار قرار داد.

کانسر تهاجمی زودرس سرویکس پیش آگهی خوبی دارد و می تواند با جراحی یا رادیوتراپی درمان شود انتخاب نوع درمان بستگی به عوامل زیر دارد که عبارتست از :

  • منابع دردسترس
  • حضور انکولوژیست
  • سن بیمار
  • حال عمومی بیمار

بهتر است تصمیم گیری به صورت مشاوره در تیم پزشکی صورت گیرد سپس کلیه اطلاعات در مورد انواع روش های درمانی امکان پذیر با توجه به مرحله بیماری وعوارض و میزان مفید بودن هر روش در اختیار بیمار قرار گیرد و تصمیم گیری نهایی با همکاری بیمار صورت گیرد.

جراحی

درمان جراحی استاندارد برای ضایعات کمتر از 4 سانتی متر ، هیسترکتومی ابدومینال رادیکال یا رادیکال اصلاح شده و لنفادنکتومی لگنی است .در بیماران جوان تر اگر احتمال رادیوتراپی بعد از عمل وجود داشته باشد بهتر است برای حفظ تخمدان ها آن ها را در خارج از لگن قرار داد در موارد خاصی می توان رادیکال هیسترکتومی واژینال به همراه لنفادنکتومی لگنی از روش لاپاراسکوپی انجام داد.

بیش تر بخوانید
تشخیص و پیشگیری سرطان

رادیوتراپی

رادیوتراپی استاندارد برای درمان عبارتست از رادیوتراپی اکسترنال کامل به اضافه ی براکی درمانی .

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

info@arvin-center.com

پیج اینستاگرام

پاسخ

هفده − 17 =

تماس با کلینیک آروین