تشخیص و پیشگیری سرطان

تشخیص و پیشگیری سرطان

پرستاران در تمام واحد ها نقش کلیدی در تعیین و پیشگیری سرطان دارند .پیشگیری اولیه ، ثانویه و ثالثیه در سرطان بسیار مهم است. در این مقاله می خواهیم در مودر تشخیص و پیشگیری سرطان به طور کامل صحبت کنیم .

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

پیشگیری اولیه

پیشگیری اولیه ، کاهش خطر بیماری از طریق ارتقاء سلامت و راهبردهای کاهش خطر می باشد.چارت 2-15 طی دستورالعملی تغذیه و فعالیت فیزیکی ایده آل را توضیح داده است .یک مثال پیشگیری اولیه، ایمنی سازی جهت کاهش خطر سرطان از طریق پیشگیری از عفونتهای همراه با سرطان می باشد.جهت پیشگیری سرطان های سر و بدن واکسن پاپیلومای انسانی توصیه می شود.همچنین پیشگیری هپاتیت B جهت کاهش خطرابتلا به هپاتیت و سرطان کبد توصیه شده است.

پیشگیری ثانویه

پیشگیری ثانویه شامل غربالگری و کشف زودرس فعالیت هایی است که مناطق قبل از سرطانی شدن یا مراحل اولیه سرطان ، در افرادی که هنوز علایم سرطان را نشان نداده اند می باشد.کشف زود رس سرطان باعث کاهش هزینه ها و کاهش بیماری های همراه با مراحل پیشرفته سرطان می گردد.بسیاری از مراکز برنامه های ارزیابی خطر سرطان که توسط تیم بین رشته ای انجام می گردد را توصیه می کنند.غربالگری آموزش و مشاوره برای افراد با خطر بالای سرطان ضروری است.

تشخیص و پیشگیری سرطان

تشخیص و پیشگیری سرطان

پیشگیری ثالثیه

پیشگیری ثالثیه بر مانیتورینگ و پیشگیری از عود سرطان اولیه تمرکز می کند.نجات یافتگان سرطان باید از نظر سرطان دوم مانند لنفوما و لوسمی که یا به علت درمان های سرطان مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی یا به علت جهش ژنی مجدد ، عوامل محیطی یا سبک زندگی دچار شده اند بررسی می شوند.

بیش تر بخوانید
سرطان پروستات

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

 info@arvin-center.com

 پیج اینستاگرام

پاسخ

نوزده − 16 =

Call Now Buttonتماس با کلینیک آروین