بیماران اورولوژی

بیماران اورولوژی

التهاب و انسداد باعث اتساع کپسول ارگان ها و در نتیجه درد می گردد .بدخیمی ها به خاطر رشد تدریجی اغلب دردناک نبوده و درد یک یافته تاخیری در جریان بدخیمی هاست.

درد کلیه در ناحیه زاویه دنده ای – مهره ای احساس شده و می تواند به جلوی شکم ، لابیا و بیضه ها تیر بکشد.درد در جریان التهاب ، حالت مداوم و در انسداد ماهیت کولیکی دارد .علت کولیکی بودن ، انقباضات متناوب حالب است.

درد حالبی در حالت میانی طرف راست به ناحیه مک بورنی و طرف چپ به LLQ تیر می کشد .انسداد در حالب تحتانی با علایم تحریکی مثانه همراه بوده و گاه تا نوک مجرا تیر می کشد.درد حالب می تواند به بیضه در مردان و لابیا در زنان تیر بکشد.

برای درمان سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید ،موفق عمل کند .جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید . 09109200471 – 02144285617

التهاب مثانه با درد در ناحیه سوپراپوبیک ، سوزش و تکرر ادرار همراه است .درد بیمار حالت متناوب داشته و با ادرار کردن کم می شود .بیمارانی که دچار سیستیت هستند گاهی در انتهای ادرار ، درد سوپراپوبیک تیز و خنجری را تجربه می کنند که اصطلاحاً استرانگوری نامیده می شود.درد پروستات در اثر التهاب و ادم و اتساع کپسول آن بوده و در ناحیه زیر شکم رکتوم و لگن و اینگولینال احساس می گردد.اغلب علایم تحریکی مثانه را هم دارد .درد آلت در اثر التهاب مثانه و یورتریت و در جریان پریاپیسم و بیماری پیرونی ایجاد می شود.

بیش تر بخوانید
سرطان آلت تناسلی

هماچوری

هماچوری میکروسکوپی حضور بیش از 3 عدد گلبول قرمز در هر نمای میکروسکوپی با درشت نمایی بالا را شامل می شود.

وجود هماچوری با هر شدت در افراد بزرگسال را باید نشانه بدخیمی تلقی کرده و بررسی لازم را انجام داد .در بررسی های هماچوری واضح ، احتمال پیدا کردن یک پاتولوژی قابل توجه بسیار بیشتر از هماچوری میکروسکوپی است.هماچوری در انتهای ادرار کردن نشانه التهاب مثانه و مجرای پروستاتیک ، هماچوری در اول ادرار کردن از منشا مجرا و هماچوری که از ابتدا تا انتها وجود دارد منشا آن احتمالاً از مثانه و بالاتر است.دفع لخته از سیستم فوقانی می تواند با کولیک و درد همرا باشد ولی هماچوری از مثانه درد ندارد.

بیماران اورولوژی

بیماران اورولوژی

علائم تحریکی ادرار

افراد بالغ طبیعی بین 6-5 بار در روز ادرار می کنند .افزایش دفعات ادار کردن به دو دلیل عمده رخ می دهد که شامل افزایش تولید ادرار و یا کاهش حجم و ظرفیت عملی مثانه است .افزایش تولید ادرار در دیابت ، دیابت بی مزه ، اختلال تغلیظ کلیوی و مصرف فراوان مایعات دیده می شود.

بی اختیاری ادراری

خروج ادرار بدون اراده و اختیار را بی اختیاری ادراری گویند .بی اختیاری ادراری انواع مختلفی دارد .در بی اختیاری واقعی یا مداوم بیمار در تمام مواقع طول شبانه روز بی اختیار است و شایع ترین دلیل آن فیستول وزیکوواژینال است و یورتروواژینال است .

دومین علت شایع حالب نا به جا بوده که در جنس مونث بی اختیاری مداوم ادراری می دهد.

انورزی – شب ادراری

بی اختیاری در حین خواب را شب ادراری گویند .تا 6 سالگی شب ادراری به بررسی نیاز ندارد.

بیش تر بخوانید
سرطان پروستات و شیمی درمانی

اختلال جنسی در مردان

کاهش تمایل جنسی علل مختلف دارد .علل اندوکرینولوژیک مانند کمبود تستتوسترون و گنادوتروپین ها و علل روحی و روانی و بیماری های عمومی و افسردگی از علل آن است .ناتوانی جنسی به عدم توانایی به دست آوردن و حفظ نعوظ برای نزدیکی گفته می شود .دو نوع عمده ارگانیک و سایکوژنیک دارد .از روش شرح حال میتوان تا حدود زیادی این دو علت را از هم جدا کرد .شروع ناگهانی ناتوانی جنسی در شرایط خاص و بروز آن به دنبال استرس های روحی و هیجانی به نفع علل سایکوژنیک است.

هماتواسپرمی

وجود خون داخل مایع منی را هماتو اسپرمی گویند .اغلب یک پدیده خوش خیم بوده و بدون درمان خود به خود رفع می گردد.دلیل آن التهاب غیر اختصاصی کیسه های منوی است اگر رفع نشد و طول کشید باید بیمار تحت بررسی ارولوژیک کامل از نظر سل ، سرطان پروستات و سرطان مثانه قرار بگیرد.

ترشحات مجرا

ترشحات چرکی از مجرا ، شایع ترین علامت عفونت های تناسلی مانند گونوره است در اورتریت غیر اختصاصی ترشح رقیق و آبکی است .

تب و لرز

تب در حضور انسداد ادراری اورژانس اورولوژی است .

برخی از خدمات کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی آروین عبارتست از :

درمان سرطان

غربالگری سرطان

شیمی درمانی

رادیوتراپی

راه های ارتباطی

 ایران – تهران – فلکه دوم صادقیه – ستارخان – بلوار شهدای صادقیه – کوچه پرویز – پلاک 15 – کلینیک روشنا – طبقه ششم

09109200471 – 02144285617

 info@arvin-center.com

 پیج اینستاگرام

پاسخ

یک × دو =

Call Now Buttonتماس با کلینیک آروین