آمادگی برای شیمی درمانی سرطان سینه

آمادگی برای شیمی درمانی سرطان سینه

آنچه سرطان را رنج آورتر می کند پروسه درمانی است نه لزوما خود سرطان. در دوره ای که شیوع انواع سرطان بیداد می کند، ابتلا به آن یک بحث است و پیگیری درمان بحثی دیگر.  درمان سرطان اولین دغدغه افراد دچارسرطان است. روند فرسایشی درمان سرطان بیش از خود سرطان بیماران را مایوس و ناامید می کند. عوارضی که در راه های درمانی سرطان ها وجود دارد، موجب می شود برخی از بیماران از پیگیری درمان صرف نظر کنند. علاوه بر این مقدار هزینه ای که باید صرف درمان سرطان ها شود نیز عامل دیگری در از دست دادن امید بیماران برای بهبودی است.

می بینید که آنچه سرطان را به بیماری لاعلاج بدل می کند، باورهایی درباب مواردی است که در بالا به ان اشاره شد.

اما در کنار واقعیت های سرطان باورهای غلطی نیز وجود دارد، که به طور شگرفی از باورهای درست پیشی گرفته و به طور ناباورانه ای در اذهان مردم جای می گیرد طوری که اصلاح آن زمان  طولانی ای را می طلب.

در این مقاله سعی داریم به یکی از سرطان شایع در میان بانوان، یعنی سرطان سینه، چیستی ، انواع درمان ونحوه آمادگی برای شیمی درمانی در صورت ابتلا به آن بپردازیم، که توسط آزمایشگاه آروین، آزمایشگاه تخصصی درمان سرطان به نگارش در آمده است، با ما همراه باشید:

بیش تر بخوانید
سرطان کلیه

سرطان سینه چیست؟

سرطان سینه از تکثیر سلول های بدخیم در بافت سینه به وجود می آید. که ممکن است تجمع آن در بخش های مختلف سینه از جمله: غدد شیردهی و بافت غیر غده ای سینه باشد.

انواع درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه بسته به میزان پیشرفت آن از انوع مختلفی برخوردار است. علاوه بر این وجود عواملی از جمله : نوع تومور و سن بیمار نیز در انتخاب روش درمانی موثر است. برداشتن سینه، شیمی درمانی، پرتو درمانی از انواع درمان سرطان سینه می باشد، که در این مقاله شیمی درمانی سرطان سینه را برسی خواهیم کرد:

 آمادگی برای شیمی درمانی سرطان سینه

  1. اولین قدم در مسیر درمان سرطان سینه آگاهی از این نوع سرطان است. بنابراین بهتر است آگاهی را جایگزین نا امیدی کنید. در این مسیر می توانید در مورد میزان طول مدت درمان، نوع درمان، مراجعه به بهترین آزمایشگاه تشخیص سرطان سینه، پیدا کردن گروه های حمایتی تحقیقات لازم را انجام دهید.
  2. در مرحله بعد با مراجعه به بهترین مرکز درمان سرطان می توانید از سیر بیماری آگاهی یابید و با دادن آزمایشات مختلف رشد بیماری را کنترل کنید.
  3. رعایت نکاتی جهت کاهش عوارض شیمی درمانی. مانند: خواب کافی، مدیتیشن، یوگا، داشتن رژیم غذایی مناسب، جلوگیری از ابتلا به عفونت و واکسیناسیون.
  4. با این حال امکان دارد با دیدن برخی عوارض لاینفک شیمی درمانی مواجه شوید که لازمه آن پذیرش این عوارض و کنار آمدن با آن است. تهوع و ریزش مو از جمله عوارضی است که می بایست خود را برای آن آماده کنید.
  5. اگر در زندگی به عنوان مادر و همسر دارای وظایفی هستید تلاش کنید با کمک از اطرافیان به وظایف خود عمل کنید و نگذارید بیماری شما را برای فعالیت های روزانه محدود کند.
  6. در آخر می توانید با بالا بردن روحیه خودتان سرطان سینه را به یک بیماری ساده تبدیل کنید.
برای درمان انواع سرطان خوشبختانه مرکز درمان سرطان آروین توانسته با استفاده از روش های جدید، موفق عمل کند . جهت تماس و برقرای ارتباط با مرکز فوق تخصصی و آنکولوژی آروین می توانید با شماره های 09109200471 – 02144285617 تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام مرکز فوق تخصصی آنکولوژی آروین مراجعه نمایید.

سخن آخر

سرطان را شاید در وهله اول به عنوان عاملی که زندگینان را مختل کرده است ببینید، فکر کنید که با این سرطان دیگر کیفیت زندگی قبلتان را تجربه نخواهید کرد، اما باید بدانید آن دانه ای که در خاک کاشته می شود برای جوانه زدن از تاریک ترین اعماق زمین سر برآورده است. پس به مشکلات  زندگی به عنوان راهی برای بالندگی نگاه کنید.

بیش تر بخوانید
پیشگیری از سرطان سینه

بریا آگاهی از علائم سرطان سینه و پیشگیری از سرطان سینه می توانید به مقالات آن ها در همین سایت مراجعه کنید.

پاسخ

دو × دو =

تماس با کلینیک آروین